Więcej

Twój Rozmiar >> Rodzaje Biustonoszy

Rodzaje Biustonoszy

Przeglądając katalogi z ofertą biustonoszy, prezentujące niejednokrotnie setki różnych modeli i fasonów, nie zawsze łatwo jest wybrać model odpowiedni dla naszego rodzaju biustu. Poniżej prezentujemy najczęściej spotykane kroje i fasony oraz ich podstawowe cechy.

Balkonetka 


Miseczka posiada 2 cięcia (pionowe i poziome) dzielące miseczkę na 3 części, krój ten jest najpopularniejszy wśród pełniejszych i mniej jędrnych biustów, dający im właściwe podtrzymanie. Najczęściej spotykany jako nieusztywniany.


Full-cup


Charakteryzuje się wysoko zabudowanymi miseczkami, najczęściej posiada również poziomy szew w połowie lub górnej części miseczki. Zwykle oferowany jest z wysokim mostkiem.


Plunge


Plunge idealnie nadaje się do głębokich dekoltów typu V. Mostek w tym fasonie znajduje się bardzo nisko i zwykle stanowi go jedynie wąski pasek materiału, łączący miseczki. Zadaniem plunga jest zebranie piersi z boków ku środkowi co pozwala ich właścicielce prezentować piękny seksowny dekolt.


Push-up


Zbiera piersi ku środkowi i maksymalne wypcha je ku górze. Często w dolnej części miseczek znajduje się dodatkowe wypełnienie żelowe lub w postaci gąbeczek. Polecany raczej na specjalne okazje. Szczególnie ulubiony przez panie z mniejszym biustem.


T-shirt bra


Usztywniany biustonosz z miseczkami formowanymi termicznie. Zwykle produkowany z gładkimi miseczkami bez koronek czy ozdobników. Szczególnie polecany pod obcisłe bluzki czy sukienki – pozostanie on niewidoczny nawet pod cienkim jedwabiem. 


Biustonosz bezfiszbinowy


Model polecany paniom które z powodów zdrowotnych nie mogą nosić staników z fiszbinami lub preferują całkowicie miękką bieliznę. Model ten zakładany bywa również do spania, dla zwiększenia komfortu snu oraz zapewnienia pielęgnacji biustu również nocą. 


Biustonosz usztywniany


Modele usztywniane posiadają zwykle wyraźne szwy ale mogą mieć również miseczki formowane termicznie. Model wybierany przez panie preferujące modele sztywne i przedkładające je nad miękkie i prześwitujące koronki.


Multiway


Daje możliwość noszenia na wiele sposobów. Posiada odpinane ramiączka pozwalające na dopasowanie stanika do kreacji na szyję, bez ramiączek, ze skrzyżowaniem na plecach oraz tradycyjnie. Model na specjalne okazje.


Biustonosz ciążowy


Oferowany tradycyjnie jako model bezfiszbinowy lub coraz częściej z fiszbinami, charakteryzuje się miękkim, często lekko rozciągliwym materiałem miseczek, przyjemnym dla skóry, tak wrażliwej podczas ciąży.


Biustonosz do karmienia (karmnik)


Podstawową cechą tego fasonu jest możliwość odpięcia miseczki od ramiączka i możliwość jej odchylenia, tak by jak najbardziej ułatwić karmienie młodej mamie. Wykonany z miękkich i przyjemnych dla skóry materiałów.


Biustonosz sportowy


Konstrukcja biustonoszy sportowych ma na celu jak największe unieruchomienie biustu podczas ruchu.

Kontakt z salonem bielizny

 

32-500 Chrzanów; ul. Trzebińska 56

Kontakt telefoniczny z salonem 

+48 664 236 356 

/logikastanika /logikastanika

ZAPRASZAMY

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 18.00

Soboty 9:00 - 14:00

Kontakt e-mail: sklep@logikastanika.pl