Więcej

Twój Rozmiar >> Dobór Biustonosza

Dobór Biustonosza

Podstawą w bra-fittingu jest fakt, że to nie biust ma się dopasować do biustonosza, ale biustonosz musi się dopasować do piersi, a to wymaga odpowiedniej technologii i wiedzy. Właściwy biustonosz to nie tylko estetyka, to przede wszystkim zdrowie. Właściwie dobrany biustonosz może zniwelować męczące nas migreny, bóle kręgosłupa, czy drętwienie rąk.

Ponadto, odpowiednio dobrany biustonosz znacząco wpłynie na wygląd sylwetki, będzie kluczem do dobrego samopoczucia oraz pewności siebie każdej kobiety.
Aby poznać swój właściwy rozmiar, powinnaś postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Zmierz obwód pod biustem:
Obwód pod biustem musisz zmierzyć ciasno na wydechu. Poproś kogoś o pomoc, a pomiar będzie bardziej dokładny. Od otrzymanej wartości odejmij ok. 5 centymetrów, gdyż materiały, z których wykonane są biustonosze odznaczają się mniejszą lub większą elastycznością.
Dobrze zmierzony obwód pod biustem to połowa sukcesu, gdyż to właśnie na nim opiera się aż 80% ciężaru Twojego biustu, pozostałe 20% należy do ramiączek.

Jeśli Twój obwód pod biustem wynosi na przykład 78 cm, odejmij 5 centymetrów, a otrzymasz wartość 73. Aby precyzyjnie dobrać własny rozmiar, zmierz biustonosz o obwodzie 70 oraz 75 centymetrów i sprawdź, w którym czujesz się bardziej komfortowo. Zależy to od rozciągliwości biustonosza oraz od wrażliwości Twojego ciała.

Dobór optymalnego obwodu jest rzeczą najważniejszą. Przy luźnym obwodzie biustonosz utworzy na plecach odwrócone U, a ramiączka przejmą cały ciężar piersi, wżynając się w nasze ramiona. Przy obwodzie za ciasnym zmarszczy się skóra na plecach, a biustonosz będzie się zsuwał, szukając węższego miejsca.


Zmierz obwód w biuście:
Są różne metody mierzenia obwodu w biuście. Najbardziej miarodajne wydaje się jednak zmierzenie obwodu biustu w pozycji stojącej, najlepiej w miękkim biustonoszu. Obwód biustu, w przeciwieństwie do tego pod biustem, zmierz bardzo luźno, aby w żaden sposób nie uciskać oraz nie zgniatać piersi. Obwód piersi zmierz na ich środku.

Po dokonaniu pomiarów wyznacz swój rozmiar biustonosza na podstawie tabeli znajdującej się w zakładce –Tabela Rozmiarów

Wyznaczony w powyższy sposób rozmiar będzie oczywiście orientacyjny. To rozmiar, od którego zaczniemy przymiarkę. Rozmiar może się zmieniać w zależności od marki, rozciągliwości materiału, fasonu stanika, czy nawet od jego koloru.
Bardzo ważną rzeczą jest, że każdy biust jest inny, i fakt, że mamy taki sam rozmiar, jak koleżanka, nie daje gwarancji, że ten sam model stanika będzie leżał na nas obu równie dobrze.

 
 
I na koniec dobór biustonosza sportowego na przykładzie Panache Sport
 
 


Kontakt z salonem bielizny

 

32-500 Chrzanów; ul. Trzebińska 56

Kontakt telefoniczny z salonem 

+48 664 236 356 

/logikastanika /logikastanika

ZAPRASZAMY

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 18.00

Soboty 9:00 - 14:00

Kontakt e-mail: sklep@logikastanika.pl